ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶ و پنج شنبه ۸ الی ۱۴
پشتیبانی: ۳۴۴۶ ۵۳۵ ۹۳۷
شماره تماس: ۳۶۲۷۳۶۹۱-۳۶۲۸۱۵۱۱
Image

 

مدارک صادره از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


ریز نمرات و دانشنامه صادره از یکی از دانشگاههای زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرحله اول بایستی دارای مهر و امضاهای معتبر مربوط به دانشگاه یا دانشکده باشند. پس از تکمیل مهر و امضاهای مورد نیاز، مدارک به شخص  تحویل داده می شوند. این مدارک جهت استفاده در ایران رسمیت دارند ولی در صورتی که شخص قصد خروج از کشور و ترجمه مدارک را داشته باشد این مدارک بایستی توسط شخص یا نماینده وی (دارالترجمه مورد نظر یا هر کسی که خود شخص صلاح بداند) به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسد و یک مهر با مضمون «ترجمه این مدرک و تأیید آن توسط وزارت امورخارجه بلامانع می باشد» توسط وزارت بهداشت پشت مدارک می خورد که پس از انجام این مرحله مدارک کامل و قابل ترجمه رسمی می باشند.


آدرس وزارت بهداشت : تهران، میدان صنعت، خیابان سیمای ایران، نبش دبیرستان پسرانه ابوریحان، ساختمان وزارت بهداشت


مدارک لازم جهت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  • اصل ریز نمرات و دانشنامه (به تنهایی یا به همراه یکدیگر) (جهت تسهیل کار یا صرفه جویی در هزینه ارسال و انجام امور مربوطه بهتر است که هر دو مدرک با یکدیگر ارسال گردند).
  • کپی یا اصل مجوز تحویل مدارک (نامه ای که همراه تحویل کارنامه و دانشنامه به فارغ التحصیل ارائه می شود). گفتنی است که در مورد مدارک دوره های ناپیوسته، در صورتی که صاحب مدرک در مقاطع قبلی نیز در دانشگاههای علوم پزشکی تحصیل کرده باشد جهت تأیید مدارک مربوط به مقاطع بعدی، ارائه مجوز تحویل مدارک مربوط به مقطع یا مقاطع قبل نیز الزامی است و در صورتیکه مقطع قبلی را در دانشگاههای زیرمجموعه وزارت علوم گذرانده باشد، ارائه کپی مدرک مقطع قبلی الزامی است.

نکته: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صرفاً ریزنمرات و دانشنامه ها، لیست ساعتی دروس گذرانده، و گواهی های اشتغال به تحصیل را تأیید می کند. سایر مدارک مرتبط (از قبیل پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، دندانپزشکی، مامایی و ..) به استناد دانشنامه تأیید شده وزارت بهداشت قابل ترجمه و تأیید هستند.

 جهت تأیید ترجمه مدارک مربوط به وزارت بهداشت لازم است استعلام مدارک از سایت https://estelam.msrt.ir/ گرفته شود. برای این کار، اطلاعات صفحه اول شناسنامه فرد نیاز است. پس از تکمیل فرم مربوطه کدی به شماره صاحب مدرک ارسال میشود که با وارد کردن این کد، امکان گرفتن استعلام فراهم میشود.

 

پرسشها و نظرات خود را به آدرس adib.otc@gmail.com با ما در میان گذارید.
شیرازـ خیابان عفیف آباد ـ دارالترجمه رسمی ادیب 07136281511 و 07136273691  و 09375353446

منتظر اطلاعات بعدی ما باشید.